Galeria

Minęły dwa miesiące i po raz kolejny w dniach 09-16.01.2006r. 10 - osobowa Grupa Artystyczna MIM NET, w nieco zmienionym składzie, z bardzo zróżnicowanymi i kolorowymi postaciami – żywymi pomnikami (Living Statue) - ponownie zagościła na festiwalu, w pięknej stolicy Kataru - Doha.

 „Eid Al Adha Festival, 2006” - celebrujący jedno z dwóch głównych świąt muzułmańskich, który odbywa się w "Dhul-Hijjah" - ostatnim miesiącu  islamskiego kalendarza.

Wówczas to miliony muzułmanów z całego świata pielgrzymują do Mekki, aby oddać cześć Allahowi.

Jest to bardzo rodzinne  święto, czas wielkiej radości, jednoczące specjalnymi modlitwami, odpowiednio na ten radosny czas z przygotowywanymi potrawami, odwiedzaniem rodziny, znajomych.  Wyjątkowy czas dla dzieci, które z tej okazji obdarowywane są prezentami.

„Eid Al Adha Festival, 2006” zorganizowany z  ogromnym rozmachem, przepychem, niesamowitą różnorodnością występujących grup artystów.

Publiczność mogła podziwiać wszelkiej maści szczudlarzy, magików, klaunów, cyrkowców, akrobatów, pokazy ogniowe, żywe maskotki bohaterów bajek znanych na całym świecie, zarówno kultury wschodniej, jak i zachodniej, krótkie widowiska teatralne, niesamowite budowle z piasku, interaktywną wystawą kosmiczną, dmuchane budowle ku uciesze dzieci.

Wyjątkowych doznań dostarczała  różnorodność spotkań z kulturą Kataru, wczorajszą i dzisiejszą. Z jej tradycyjnymi obrządkami, zwyczajami , zaślubinami, tańcem, śpiewem, muzyką, np.: multimedialną poezją arabską – wspomaganą muzyką orientalną  wraz z pokazem laserowym (!), pokazami koni arabskich, wielbłądów, sokołów i dużo, dużo więcej.

Prawdziwym hitem tego festiwalu była wybudowana skocznia narciarska z prawdziwym śniegiem i pokazem akrobatycznych skoków narciarskich i snowboard’owych, a także zjeżdżalnia śnieżna dla wszystkich dużych i małych oraz możliwość cieszenia się śniegiem na pustyni, budowania igloo, lepienia bałwana, rzucania śnieżkami itp. To wszystko przy temperaturze otoczenia ponad 20°C (!).

Całość zwieńczona wspaniałymi pokazami fajerwerków przy niesamowitym nagłośnieniu muzycznym.

Kostiumy do wybranych postaci przygotowała tak jak poprzednio - znana projektantka Emilia Obłękowska  (www.bodypainting.waw.pl), z wyjątkiem  Mumii (realizacja - Sarenka).


 

 

 

 

Strona:   1  2  3  4  5  6  7  8 9 10

[ Poprzednia ]      [ Następna ]